Brak czucia podczas stosunku u mężczyzn

Jedna z najważniejszych ludzkich potrzeb jaką jest spełnienie seksualne powinna być – jak się wydaje – jedną z najprostszych i automatycznych wręcz czynności. W końcu natura wyposażyła nas we wszystko czego potrzebujemy do tego aby przekazać życie czyli mówiąc czysto biologicznie przedłużyć swój gatunek. Człowiek jednak dawno nie jest już „zwierzęciem myślącym” i praktycznie jako jedyny gatunek uprawia seks nie tylko, aby zwiększyć szanse na przetrwanie gatunku ale również w celach rekreacyjnych.

Szybciej, mocniej, dalej.

Wymagania jakie stawia przed mężczyzną stereotyp kochanka to zadanie któremu niełatwo sprostać. Wystarczy obserwować rynek produktów, które poprawiają możliwości seksualne. Seks jest jedną z tych dziedzin życia wokół których narosło wiele mitów, które z kolei powodują liczne lęki, a te mogą powodować, że coś co powinno być łatwe i przyjemne zaczyna przeobrażać się w zawody sportowe, do których trzeba się przygotowywać i osiągać mistrzostwo. Wszystko albo nic chciałoby się powiedzieć, a jednak często zapominamy, że stresujący tryb życia, nieodpowiednia dieta czy po prostu zmęczenie spowoduje, że jakość naszego stosunku znacznie się obniża.

Sprawca przyjemności

Biologia sprawia, że to mężczyzna jest aktywny podczas uprawiania seksu. Można powiedzieć, że to on sprawuje kontrolę. Dlatego ważne jest, aby tę kontrolę sprawował w pełni. Niestety nasz członek często sprawia problemy. A wymagamy od niego dużo. Mit rozmiarów i kompleksy z tym związane mówią same za siebie. Tymczasem pojawia się jeszcze więcej problemów. Jednym z nich jest ograniczona wrażliwość członka podczas stosunku. Taki stan rzeczy mogą powodować różne rzeczy. Jedną z nich jest niepełna lub zmiana erekcja. Erekcja jest jednym z najbardziej istotnych biologicznie elementów podniecenia seksualnego. Bez erekcji nie ma satysfakcji. A tylko pełna erekcja to pełna satysfakcja. U niektórych mężczyzn erekcja jest słabsza co powoduje wrażenie mniejszego wypełnienia pochwy podczas ruchów frykcyjnych a co za tym idzie mniejsze poczucie sprawowania kontroli i mniejsza przyjemność zarówno u mężczyzny jak i kobiety. Dodatkowym problemem może być słabsza wrażliwość członka na stymulacje.

Częściowo usunięty napletek powoduje, że żołądź podrażniana jest na co dzień co z kolei powoduje, że wymaga większej i intensywniejszej stymulacji. Następnym problemem potęgującym efekt słabego czucia są zaburzenia hormonalne. Najczęstszą przyczyną jest obniżony poziom testosteronu, czasami niedoczynność tarczycy bądź też wysoki poziom hormonów stresu. To wszystko powoduje wspomniane wcześniej zaburzenia erekcji chociaż czasami erekcja jest pełna, a czucie słabe. Do kolejnych przyczyn zaliczyć możemy choroby takie jak depresja, cukrzyca czy zaburzenia krążenia. Mniejsza satysfakcja seksualna może być zwiastunem wielu chorób dlatego nie należy tego lekceważyć. Na samym końcu: uzależnienia. Papierosy, alkohol i narkotyki – nawet marihuana może osłabiać czucie podczas stosunku. Oprócz tego czynniki te mają istotny wpływ na obniżenie płodności.

Nie tylko przyjemność

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na nasze życie seksualne. Jesteśmy maszyną skomplikowaną i wszystkie nasze „systemy” są ze sobą ściśle powiązane. Dlatego warto dbać o siebie, a wszelkie problemy zdrowotne konsultować z odpowiednim specjalistą. Wtedy nasze całe życie, nie tylko seksualne, będzie pełne i szczęśliwe.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.