Czy są zioła na potencję i libido?

Każdy z nas pragnie cieszyć się udanym życiem seksualnym, a słowa aprobaty w ustach naszej partnerki, są dla nas największą nagrodą. Niestety ogromny natłok obowiązków, zmęczenie, stres, wiek czy złe nawyki żywieniowe powodują, że coraz większa liczba osób boryka się z problem właściwej potencji i libida. Zamiast sięgać po leki czy suplementy, warto skorzystać z naturalnych rozwiązań, które przygotowała dla nas natura. Które zioła wykazują zbawienny wpływ na naszą potencję i libido? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Problem z potencją i jej objawy

Problem z potencją jest uciążliwą dolegliwością, z którą boryka się ogromna ilość mężczyzn na całym świecie. Romantyczna kolacja, wakacyjny wypad, beztroskie oglądanie ulubionego filmu, sytuacja zmierzającą do zbliżenia, rozpalone zmysły, a nasz członek „odmawia posłuszeństwa”. Standardowymi objawami problemu potencji jest spadek libido,  brak lub zanik wzwodu, trudność w osiągnięciu orgazmu oraz zaburzenia ejakulacji, tj. przedwczesny, opóźniony wytrysk lub jego całkowity brak. Nic więc dziwnego, że wszyscy mężczyźni, którzy chociaż raz borykali się z tym uporczywym schorzeniem, marzą o pozbyciu się go raz na zawsze oraz powrocie do pełnej sprawności seksualnej.

Zioła, czyli naturalne afrodyzjaki udanego życia seksualnego 

Zanim sięgniemy po środki farmakologiczne, które mają na celu poprawę naszej potencji, warto wybrać zioła, które stanowią naturalne, skuteczne remedium. Regularnie stosowane w dłużej perspektywie czasu przyniosą wymierne korzyści, które przerosną nasze najśmielsze oczekiwania. Jakie zatem konkretnie zioła wybrać, by zacząć stosować naturalną terapię?

Które zioła wybrać?

Należy zaznaczyć, że nie ma konkretnych rodzajów ziół, które mają wpływ tylko i wyłącznie na naszą potencję. Wykazują one także wpływ na naszą witalność czy dobre samopoczucie. Są jednak także afrodyzjakami, działając niezwykle pobudzająco na nasz organizm, co ma bezpośrednie przełożenie na walkę z problemem zaburzeń potencji. Z całą pewnością korzeń żeń- szenia to jedno z najbardziej polecanych ziół na tego typu dolegliwości. Wykazuję on działanie wzmożenia popędu seksualnego u mężczyzn. Co więcej, działa przeciwstresowo oraz poprawia pracę wszystkich narządów wewnętrznych naszego organizmu. Zioło zwiększa syntezę tlenku azotu, który to stanowi niezbędny element erekcji (wpływa na rozkurcz naczyń krwionośnych w ciałach jamistych). 

Maca to także rewelacyjna, skuteczna propozycja. Poprawia płodność, zwiększając produkcję plemników i wzmacniając ich ruchliwość. Do tego można wkomponować korzeń lukrecji, która pomaga w rozluźnieniu oraz buzdyganek naziemny, określany mianem hormonu potencji. Tworzoną mieszankę możemy uzupełnić także o miłorząb japoński, który jest bogaty we flawonoidy wspomagające potencję oraz kozieradkę, która wpływa na regenerację tkanek. 

Zioła możemy zażywać w tabletkach, bądź w formie herbat i mieszanek, z których możemy przygotowywać aromatyczne napary, a ich picie stanie się naszym codziennym rytuałem. Co więcej, drogocenne zioła mogą mieć także formę przyprawy, dzięki czemu ziołoterapie możemy stosować także podczas przygotowania aromatycznych dań.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.