Czy seks można traktować jako aktywność fizyczną?

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna może przybierać różne formy. Dzięki dużej różnorodności każdy jest w stanie znaleźć sport, który przypadnie mu do gustu. Wśród różnego rodzaju aktywności, pozwalających na spalanie kalorii, znajduje się m.in. uprawianie seksu. Czy można sobie wyobrazić przyjemniejszą formę „treningu”? Jesteśmy pewni, że większość osób, nie tylko mężczyzn, ale też kobiet, ucieszy się słysząc, że podczas uprawiania seksu faktycznie można spalić nieco kalorii i zadbać o swoją kondycję. Jak wyglądają liczby? Ile kalorii możemy spalić w trakcie łóżkowych igraszek?

Co na ten temat mówią statystyki?

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że seks jest bardzo przyjemną formą aktywności fizycznej, pozwalającą nie tylko na spalenie pewnej ilości kalorii, ale też na odprężenie się, pozbycie napięć i uzyskanie satysfakcji. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez naukowców pracujących na Uniwersytecie w Montrealu, półgodzinny akt seksualny pozwala na spalenie około 100 kcal w przypadku mężczyzn i około 69 kcal w przypadku kobiet. Różnica wynika z faktu, że to mężczyźni są częściej stroną „aktywną.” Należy jednak pamiętać, że przedstawione wartości są jedynie orientacyjne i pochodzą z uśrednionych danych. Rzeczywista ilość spalonych kalorii może być zupełnie inna. Wszystko zależy od długości i intensywności stosunku.

Najwięcej kalorii mamy szansę spalić podczas uprawiania seksu w pozycjach stojących. Seks na stojąco wymaga większej aktywacji mięśni szkieletowych, co pozytywnie wpływa na ilość spalanych kalorii. W przypadku kobiet, najbardziej wymagającą pozycją, pozwalającą na intensywne spalanie, jest pozycja na jeźdźca. Z kolei popularny „misjonarz,” uznawany jest za pozycję, w której obie strony spalają najmniej.

Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, jeżeli powiemy, że najwięcej kalorii spalanych jest podczas orgazmu. Co więcej – im bardziej satysfakcjonujący orgazm, tym efektywniejsze spalanie. Ta sama zasada dotyczy gry wstępnej. Im dłuższa „rozgrzewka,” tym lepiej dla właściwego „treningu.” Choć seks nie jest najoptymalniejszą formą spalania kalorii, to zdecydowanie warto go uprawiać. Nie tylko ze względu na to, że jest jakąś formą aktywności fizycznej, ale też dlatego, że pozytywnie wpływa na ogólną kondycję psychofizyczną. Osoby, które posiadają satysfakcjonujące życie erotyczne i regularnie uprawiają seks, są szczęśliwsze, mniej zestresowane, a także bardziej odporne na choroby układu naczyniowo-sercowego.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.