Czym jest DDLG? – definicja, przykłady takiego układu

Określenie to coraz częściej pojawia się memach, różnego typu postach, jednak nie każdy do końca zdaje sobie sprawę, co tak na prawdę oznacza. Skrót ten pochodzi z języka angielskiego. Jego rozwinięcie oznacza Daddy Dom/little girl. Relacja ta, czy też układ zawierany jest pomiędzy dwojgiem osób dorosłych. Co więcej, za ich obopólną zgodą. Jej esencją jest rola Daddy, czyli tatusia, który jest w relacji postacią dominującą oraz little girl, czyli kobiety, która staje się podopieczną lub wychowanką. Bywa, że termin ten sprowadza się wyłącznie do relacji na tle fizycznym, czyli seksualnym, jednak nie zawsze tak jest. Istotnym jej elementem jest przede wszystkim system kar i nagród, ale również sama otoczka, która towarzyszy relacji DDLG. 

Czyli Daddy Dom a Sugar Daddy

Warto tutaj również rozgraniczyć dwa pojęcia, które mogą być mylone. Relacja pomiędzy Sugar Daddy a Sugar Baby, czyli dojrzałym mężczyzną, a z reguły dorosła, acz młodą kobietą jest oparty na nieco innych zasadach. Jedną z ważnych sfer takiej relacji jest materializm. W dużym skrócie Sugar Daddy w zamian za zbliżenia fizyczne, ale też inne formy spędzania wspólnie czasu oferuje swojej Sugar Baby pieniądze lub prezenty. 

W przypadku Daddy Dom funkcjonuje natomiast system kar i nagród. Nagrody nie koniecznie muszą wiązać się z jakąś ich materialną formą. Relacja ta wydaje się być również bardziej złożona. Wszystko dlatego, że stanowi tak na prawdę subtelny rodzaj BDSM. 

Czym jest BDSM?

BDSM jest tak na prawdę dość specyficzną relacją, która opiera się na kontakcie seksualnym, ale w oparciu o pewne schematy. W relacji BDSM jednak ze stron przyjmuje rolę osoby dominującej, druga natomiast staje się względem niej uległa. Nie oznacza to jednak, że jednak strona drugą wykorzystuje lub robi coś wbrew jej woli. Wszystko opiera się na pewnych zasadach, które obie strony pomiędzy sobą ustalają. Między innymi rzeczy, które są dopuszczalne, jak krępowanie, klapsy, czy szczypanie, a takie, które są nieakceptowalne przez jedną ze stron, jak na przykład używanie biczów do BDSM. DDLG jest po części pochodną BDSM z uwagi na swój system kar i nagród, gdzie kary mogą przybierać różne formy, na przykład klapsy. 

Błędne pojmowanie DDLG

Czasem słyszy się głosy, że tak na prawdę DDLG ma podłoże w pedofilii, czy kazirodztwie. Może to wynikać z jednej strony z tego, że w dalszym ciągu zjawisko to jest jeszcze nieco enigmatyczne, a przez bardziej konserwatywne osoby traktowane, łagodnie mówiąc, ze sporym sceptycyzmem. Jednak DDLG nie ma nic wspólnego ze wspomnianymi dewiacjami. Co prawda jednym z elementów DDLG jest strój, w tym przypadku kobiety, jak też jej zachowanie. Oba te elementy mają cechy infantylizmu. Chodzi tutaj między innymi o cukierkowe, dziewczęce, często erotyczne, ale subtelne stroje, w którym motywem często spotykanym jest róż, futerko, delikatna koronka. 

DDLG – ogólne zasady w relacji

Warto powtórzyć, że tego typu relację wchodzą osoby dorosłe. Dodatkowo, zawierają taki układ dobrowolnie. Mężczyzna, który pełni rolę dominującą wchodzi w relację z kobietą, która staje się uległa, posłuszna, jednak według wcześniej ustalonych zasad. Obie strony zdają sobie sprawę z granic, które między sobą ustaliły, jeśli chodzi o to, jakie rzeczy są dopuszczalne. W tym przypadku chodzi w dużej mierze o kary, ale też często obowiązki, jak również zadania, które Little Girl ma wykonywać na polecenie Daddy Dom. I nie koniecznie muszą być to polecenia związane z fantazjami erotycznymi, ale często takie, które stawiają kobietę w roli grzecznej, potulnej dziewczynki. 

Uległość, zarówno u kobiet i mężczyzn, bywa silnym motorem napędowym, jeśli chodzi o fantazje. W zależności od temperamentu seksualnego, poszczególne osoby doskonale czują się, gdy są posłuszne swojemu, dominującemu partnerowi. Jest to element dla nich bardzo stymulujący. Podobnie wiele osób intensywnie reaguje na rolę dominującą, w której sprawuje kontrolę nad swoim partnerem. Dlatego DDLG nie oznacza tylko relacji opartej na zasadach związanych z DDLG, ale może być też elementem łóżkowych zabaw i eksperymentów stałych par, które poszukują dla siebie nowego dreszczyku emocji, czy przerwania łóżkowej rutyny.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.