Ile razy w tygodniu powinniśmy uprawiać seks?

Już na samym początku warto wspomnieć, że nie ma konkretnej liczby, ile razy w tygodniu para powinna uprawiać seks. Jest to wskaźnik całkowicie indywidualny i uzależniony od szeregu czynników. Istnieją jednak badania naukowców, różne statystyki i jeszcze więcej mitów na ten temat. Zapoznanie się ze wszelkimi informacjami pomoże Ci więc zrozumieć aspekty, które mogą nieco rozjaśnić Ci odpowiedź na to pytanie. Dzięki temu można wyciągnąć przydatne wnioski, a już na pewno określić, czy realizujemy swoje potrzeby seksualne 

Ile razy w tygodniu powinniśmy uprawiać seks — dlaczego to pytanie tak często się pojawia?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, problem z określeniem, ile razy wraz z partnerem powinniście uprawiać seks, polega na tym, że to kwestia niezwykle indywidualna. Nie można więc określić, ile zbliżeń jest prawidłowych w skali tygodnia lub miesiąca. Jest wiele możliwych scenariuszy. Jakiegokolwiek z nich nie usłyszysz, wcale nie musi pasować do Twojej sytuacji, a co najważniejsze — do Twojego związku. 

Teoria, że utrzymanie zdrowego życia seksualnego jest niezbędne, by zachować zdrowie, jest dość powszechna i popularna. W szczególności podnoszą to osoby, które nie są zadowolone z regularności swoich zbliżeń. W gorszych wypadkach używają tego jako argument, by wzbudzić w partnerze poczucie winy i wymusić zbliżenie. Istnieją co prawda badania, które potwierdzają tę ideę, ale wciąż nie oznacza to, że dobry powód, by sądzić, że istnieje jakaś wymagana ilość odbytych stosunków płciowych w ciągu tygodnia lub miesiąca. Nieprzestrzeganie częstotliwości i regularności też nie świadczy o tym, że jesteśmy złymi partnerami. 

Ankieta przeprowadzona przez American Playboy (wzięło w niej udział tysiąc osób) wskazała, że 49% stwierdziło, że uprawiają znacznie mniej seksu niż inni ludzie. Z kolei 47% jest przekonanych inaczej.

Jeśli interesują Cię konkretne liczby, ankieta ta mówi, że: od 18 do 29 roku życia respondenci zazwyczaj uprawiają seks 112 razy w roku, co daje efekt dwa razy w tygodniu. Natomiast osoby w wieku od 40 do 49 lat odsetekto tylko 69 razy na rok. Warto jednak pamiętać, że średnia częstotliwość zależy nie tylko od wieku partnerów, ale też stażu konkretnego związku. W „New York Times” w 2009 r., przedstawione dane wyglądały następująco: gdy 34% małżeństw uprawia seks dwa do trzech razy w tygodniu, 15% nie odbyło żadnego stosunku płciowego nawet przez sześć miesięcy, aż do roku.

Dlaczego im dłuższy związek, tym rzadziej uprawiamy seks?

Istnieje wiele przyczyn zaniechania aktywności seksualnej po kilku latach małżeństwa. Często jest stres związany z pracą, znaczna ilość obowiązków i posiadanie dzieci. Partnerzy powinni samodzielnie decydować, ile razy w ciagu miesiąca lub tygodnia chcą uprawiać seks. Z drugiej strony, kiedy zaczynasz nowy związek, po raz pierwszy oboje jesteście bardziej zaciekawieni sobą nawzajem, czasami nawet lekko nadużywamy seksu. Warto pamiętać, że jeśli częstotliwość kontaktów powoduje, że jeden któreś z Was odczuwa dyskomfort, wówczas warto o tym zakomunikować i zaufać swojemu parnerowi. 

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.