Jak czerpać więcej satysfakcji seksualnej z seksu?

Libido lub popęd seksualny to inaczej potrzeba zaspokajania swoich potrzeb poprzez aktywność seksualną. Może obejmować myśli seksualne, fantazje, a także  pragnienie cielesności. Pożądanie może występować spontanicznie albo pojawić się w trakcie rozpoczęcia procesu aktywności seksualnej jest to normalne i typowe dla związków wieloletnich. Z czasem jednak pojawiają się różne pragnienia i oboje partnerów chce czerpać więcej satysfakcji seksualnej ze swoich zbliżeń. Jak można to osiągnąć? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. 

Podobny poziom libido u obojga partnerów

Gdy poziom libido jest podobny zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny naturalnie obie strony czerpią większą przyjemność z seksu. Pomimo coraz szerszego omawiania tematu seksu i libido w mediach, to chęć aktywnego życia seksualnego wcale nie jest taka oczywista i konieczna w przypadku każdej osoby. 

Nie oznacza to więc, że osoba, która nie myśli o seksie lub myśli bardzo rzadko i nie inicjuje zbliżeń, ma jakieś problemy z seksualnością. Najważniejsze to zrozumieć, że nie ma ustalonych reguł częstotliwości kontaktów seksualnych, czyli np. 2 razy w tygodniu, czy też 2 razy w miesiącu.

Jeśli partnerzy są zadowoleni z każdego aspektu w swoim związku, a jedynie chcemy wprowadzić jakieś urozmaicenie, oznacza to, że jesteśmy w bardzo uprzywilejowanej pozycji. Jeśli natomiast brak popędu seksualnego wpływa negatywnie na różne aspekty związku i wpływa to na odczuwanie stresu i cierpienia, wówczas warto szerzej przyjrzeć się tej sprawie. 

Co warto wprowadzić do swojego życia seksualnego, by odczuwać więcej satysfakcji?

Jeśli oboje partnerów pragnie wprowadzić dodatkowe aspekty w swoim życiu seksualnym, by nieco je urozmaicić, to mamy na to kilka wskazówek. 

1. Bardzo ważne jest mówienie bezpośrednio o swoich pragnieniach. Aby partner  zrozumiał czego pragniesz powinien usłyszeć o tym wprost. Mało kto potrafi się domyśleć, a dzięki tej metodzie można przeżyć wspólnie wiele cudownych chwil. 

2. Zapamiętuj  swoje doznania. Prawie każdy z nas może zacząć lepiej odczuwać swoje doznania, które pojawiają się podczas orgazmu lub podczas seksu. Można tego doświadczać na wielu płaszczyznach: podczas pieszczot, fantazji erotycznych, masturbacji. Warto się na nich skupić i nieco bardziej zagłębić w to, co odczuwamy. Najpierw zapamiętaj, co sprawia, że odczuwasz przyjemne bodźce, a potem spróbuj je odtwarzać ze swoim partnerem.

3. Nie myśl o nieistotnych rzeczach podczas seksu. Kochając się, staraj się nie myśleć i odwrócić myśli od swoich problemów. Jeśli zajmujesz się myślami niezwiązanymi ze swoimi zbliżeniami, wówczas oczywiste jest, że doznania będą słabsze. Może to zdecydowanie utrutniać nawet osiągnięcie orgazmu. A jeśli spowodowane jest to przepracowaniem, kłopotami w relacjach z kimś bliskim, to może to znacząco rzutować na życie seksulane. Dla osiągnięcia maksimum przyjemności musisz przede wszystkim odpowiednio się nastroić na przyjemne doznania. 

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.