Jak poprawić libido swojej partnerki?

W związkach z dłuższym stażem namiętność może przygasnąć. Wpadamy w rutynę codziennych obowiązków, poświęcamy uwagę sprawom zawodowym, zapominając o bliskości z partnerem. Z poniższego artykułu dowiesz się jak poprawić sferę namiętności w związku.

Czy twoja partnerka nie ma problemów?

Na ochotę na zbliżenie wpływa to, jak aktualnie czujemy się psychicznie. Jeżeli partnerka ma problemy prywatne, albo jeżeli macie nierozwiązane sprawy w związku, jej libido może się obniżyć. Warto poświęcić chwilę na rozmowę i wysłuchanie drugiej osoby. Poprawienie samopoczucia psychicznego może rozwiązać problemy łóżkowe.

Wizyta u fryzjera

Przypomnij sobie kiedy ostatnio byłeś u fryzjera czy przywiązałeś większą wagę do swojego ubioru. W długich związkach często czujemy się bardzo komfortowo i bezpiecznie. Na ogół jest to ogromny plus, ale bywa też przyczyną tego, że zaczynamy mniej o siebie dbać. Ważne aby czasami podkreślić swoją atrakcyjność i postarać się dla partnerki. Kobiety uwielbiają również piękne zapachy, warto więc pamiętać o perfumach.

Randka

Przypomnij sobie kiedy ostatnio gdzieś wyszliście, albo spędziliście romantyczny czas tylko we dwoje. Wyjście do restauracji, do kina czy nawet na wieczorny spacer może pomóc rozbudzić namiętność w związku. Przypomnijcie sobie dlaczego się w sobie zakochaliście. Kobieta na pewno doceni też poświęconą jej uwagę, podczas takiej randki.

Zrób jej niespodziankę

Oprócz kwiatów, danych bez okazji, partnerkę można zaskoczyć kolacją w domu. Przygotuj jej ulubione danie, zapal świeczki, zadbaj o to aby przestrzeń, w której mieszkacie była czysta. Taka miła niespodzianka na pewno uszczęśliwi partnerkę, co może wpłynąć na jej libido.

Poeksperymentujcie

Monotonia może dotyczyć nie tylko codzienności w związku, ale również seksu. Warto, raz na jakiś czas, spróbować jakiejś nowej pozycji, miejsca — wyjść z sypialni, albo dołączyć do zbliżeń gadżety. Taka zmiana może na nowo rozpalić namiętność i wprowadzić ekscytację. Przed jej wprowadzeniem warto porozmawiać z partnerką i upewnić się, że eksperymenty pasują wam obojgu.

Wizyta u specjalisty

Jeżeli próbowałeś już wielu metod, a żadna nie pomaga, warto zastanowić się nad wizytą u specjalisty. Można udać się na wspólną terapię —u seksuologa, psychologa, albo porozmawiać z partnerką o jej indywidualnej wizycie u specjalisty. Czasami na obniżone libido nie wpływa bezpośrednio psychika — wtedy warto udać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego. Na mniejszą ochotę na seks może też wpływać antykoncepcja hormonalna, wtedy polecana jest wizyta u ginekologa.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.