Jak przygotować się do seksu analnego?

Seks analny to jedna z wielu form aktywności seksualnej, z której wiele osób czerpie przyjemność i satysfakcję. Jednak taki rodzaj seksu bardzo często niesie za sobą ogromne ryzyko zarażenia się wirusem HIV. Z poniższego artykułu dowiesz się jak przygotować się do seksu analnego, aby sprawił przyjemność nie tylko Tobie, ale również Twojej partnerce, a jednocześnie był bezpieczny.

Na czym polega seks analny?

Otóż seks analny to nic innego jak pewna forma stosunku płciowego, która polega na penetracji odbytu partnerki. Taka stymulacja może odbywać się zarówno poprzez wprowadzenie do odbytu członka, palców, języka, czy różnych gadżetów erotycznych, takich jak wibratory, kulki analne oraz inne tego typu zabawki, które z łatwością dostępne są w Sex Shopach.

Jeżeli chodzi o doznania, które są odczuwane podczas uprawiania seksu analnego to sprawa bardzo indywidualna, ponieważ każda osoba inaczej reaguje na ten rodzaj pieszczot. Nie mniej jednak spore grono osób uwielbia taką formę aktywności seksualnej, ponieważ wtedy odczuwają największą przyjemność i osiągają orgazm.

Są też takie osoby, którym seks analny nie odpowiada, bo podczas niego odczuwają ból i dyskomfort, bez względu na wcześniejsze przygotowania do niego. Jak wiadomo odbyt nie jest przystosowany to stosunków płciowych, ponieważ jego śluzówka jest bardzo wrażliwa, a oprócz tego nie wytwarza ona śluzu takiego jak pochwa, aby ułatwić penetrację.

W jaki sposób należy się przygotować przed odbyciem stosunku analnego?

Jeżeli wraz ze swoją partnerką podejmiecie decyzję o tym, aby spróbować seksu analnego koniecznie zastosujcie się do poniższych wskazówek, abyście mogli nie tylko w pełni czerpać satysfakcję z takiego rodzaju pieszczot, ale by były one przede wszystkim bezpieczne dla Waszego zdrowia.

Na początku bardzo ważną kwestią będzie higiena osobista. Mimo, iż odbytnica jest pusta i wykonanie lewatywy przed stosunkiem nie będzie koniecznością, to jednak przez wątpienia ma ona pozytywny wpływ na komfort przede wszystkim psychiczny, więc większość osób nie wyobraża sobie bez niej przystąpienia do pieszczot analnych.

Ponadto odbyt posiada bardzo bogatą florę bakteryjną, więc jeżeli zdecydujemy się na penetrację członkiem, lub palcem, a później będziemy chcieli odbyć stosunek pochwowy to niezwykle ważną rzeczą będzie umycie tej części ciała, która była wprowadzona do odbytu, lub zmienienie prezerwatywy.

Kolejną równie ważną rzeczą, aby seks analny był bezpieczny i komfortowy powinniśmy zaopatrzyć się w nawilżający żel intymny, ponieważ śluzówka odbytu nie wytwarza śluzu, który ułatwia penetrację i zmniejsza tarcie. Zaleca się także, aby podczas seksu analnego założyć prezerwatywę, aby zminimalizować ryzyko ewentualnego zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową, a przede wszystkim wirusem HIV.

Oprócz tego, aby seks analny przyniósł satysfakcję obojgu partnerom muszą oni przede wszystkim być rozluźnieni i podnieceni, więc przed przystąpieniem do tego rodzaju pieszczot warto zacząć od tradycyjnego stosunku pochwowego.

Stosując się do powyższych wskazówek możesz mieć niemal stu procentową pewność, iż oboje z partnerką będziecie mogli czerpać mnóstwo przyjemności z seksu analnego. Nie mniej jednak nic nie może być robione na siłę. Obydwoje musicie chcieć tego, a gdy partnerka poczuje niechęć do takiego rodzaju pieszczot nie należy jej zmuszać, a dać więcej czasu i spróbować innym razem wrócić do tematu.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.