Jak uprawiać seks tantryczny?

Tantra, czyli „narzędzie do rozciągania świadomości” jest związana z nurtem filozoficzno-religijnym. Obejmuje ona każdą dziedzinę życia, łącznie z seksem. Istotą spotkania partnerów ma być miłosne zespolenie na poziomie nie tylko cielesnym, ale przede wszystkim duchowym. Dzięki temu, w związku będzie więcej intymności i będzie on trwalszy. Osiągnięcie orgazmu nie jest priorytetem. Chodzi o jak najdoskonalsze stworzenie jedności, uważności, bycie tu i teraz dzięki odczuwaniu poprzez wszystkie zmysły.

Jak się przygotować?


Jak już było wspomniane, osiągnięcie orgazmu nie jest priorytetem. Wiadomo, że po szczytowaniu energia gwałtownie spada. W seksie tantrycznym chodzi o umiejętne przekierowanie tej energii na całe ciało. Dzięki temu orgazm może być dłuższy, wielokrotny i obejmujący całego człowieka. Pomagają w tym różne techniki oddechowe i medytacyjne. Jednak nie trzeba od razu wiedzieć wszystkiego, żeby spróbować seksu tantrycznego. Przede wszystkim chodzi o to, by móc się w pełni skupić na sobie nawzajem. Im więcej czasu, tym lepiej. Ważna jest atmosfera i spokój. Warto zadbać o wygląd pomieszczenia, w którym się jest. Można porozstawiać świece, zapalić kadziło, wyciągnąć świeżą pościel lub miękki koc. Ważne jest, żeby pobudzić zmysły i w pełni się skupić na partnerze. Już samo wspólne przygotowywanie wszystkiego może być grą wstępną. To właśnie ona jest bardzo ważna i długa.

Gra wstępna, czyli od czego zacząć

Dobrze przygotowane otoczenie to podstawa. Gdy partnerzy mogą się skupić tylko na sobie, warto pamiętać o kilku etapach. W pierwszym z nich kochankowie powinni usiąść nago ze skrzyżowanymi nogami naprzeciwko siebie. Patrząc sobie w oczy, przekazując, to co czują wobec drugiej osoby, mogą spróbować zsynchronizować swoje oddechy. Dla bardziej zaawansowanych wstępem może być wspólna medytacja. Następny krok to delikatny dotyk, pieszczoty całego ciała, kawałek po kawałku. Twarz, uszy, kark, ramiona, ręce, piersi, brzuch- dosłownie wszystko zasługuje na czuły i namiętny dotyk. Nie wolno się spieszyć, to ma być wzajemna celebracja i adoracja. Dzięki temu wyczulone zostaną zmysły i pozwoli to na głębsze odczuwanie. Kolejny etap to stosunek.

Jakie pozycje warto wybierać w trakcie seksu tantrycznego?


Ważne jest, by wybierać takie pozycje, gdzie będzie możliwość zachowania kontaktu wzrokowego, kontynuowania pieszczot i bycia fizycznie blisko. Wśród różnych pozycji, jakich można spróbować w seksie tantrycznym, warto wspomnieć o następujących:

– klasyczna, misjonarska, gdzie mężczyzna leży na kobiecie
– leżąc na plecach, kobieta krzyżuje nogi na wysokości klatki piersiowej partnera i stopy opiera o jego barki
– mężczyzna siada ze skrzyżowanymi nogami, kobieta na nim, oplatając go swoimi nogami

Wspomniane pozycje umożliwiają przytulanie się do siebie partnerów, wpatrywanie się w swoje oczy. Początkowo można czuć się skrępowanym albo nieco rozbawionym, ale warto spróbować chociażby po to, żeby się przekonać czym jest seks tantryczny.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.