Jak zwiększyć swoje libido?

Żyjemy w czasach nieustannego pośpiechu i stresu. Słabo jemy, mało śpimy, właściwie można powiedzieć, że żyjemy na pół gwizdka, bo na nic nie ma czasu. W zasadzie to jednak złudzenie. Pozwoliliśmy, aby to, co dzieje się na zewnątrz rządziło naszym życiem. Oczywiście w pewnym sensie jesteśmy zależni od wielu rzeczy, ale trzeba pamiętać, że to przede wszystkim my mamy wpływać na nasze życie a nie odwrotnie.

Jak przejąć kontrolę nad własnym życiem?

Przede wszystkim trzeba zacząć od uświadomienia sobie, że to my mamy główny wpływ na nasze życie i mamy jesteśmy za nie odpowiedzialni. Można by bowiem poddać się bezmyślnie pędowi życia i obwiniać brak czasu za nasze niepowodzenia. Możemy jednak wziąć się w garść i zacząć żyć na prawdę, pełnią życia w każdej chwili.

Jak to zrobić? Zacznijmy od myśli, to podstawa naszego funkcjonowania. Warto przestać zwracać uwagę na myśli, które nas hamują, blokują nasz rozwój. Warto szkodliwe schematy myślenia zastąpić dobrymi. Jedzenie, które nam szkodzi, wymienić na takie, które nas wzmocni. Wysypiać się. Zajmować się tym, co na prawdę ważne, nie tracąc czasu na rzeczy, czy relacje, które nic do naszego życia nie wnoszą

O tym jak tego wszystkiego dokonać jest na prawdę dużo książek, czy poradników. Warto do nich zajrzeć, warto też czerpać inspirację od ludzi, którzy już dokonali zmiany. Czemu to takie ważne? Brak kontroli nad własnym życiem, oznacza również brak kontroli na libido w sensie zdrowego popędu, którego zaspokojenie wiąże się z prawdziwą przyjemnością a nie tylko chwilowym shotem.

Kilka sposobów na poprawę libido

Przede wszystkim warto zadbać o ruch. Siłownia, basen, bieganie. Ważne, żeby tego ruchu było dużo. Wysiłek fizyczny poprawia krążenie, co ma znaczny wpływ na poniesienie libido. Oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta, zawierająca w składzie, m.in.: orzechy, brokuły, produkty pełnoziarniste, tłuste ryby morskie, ostrygi, sałata, czerwone owoce.

W dobrej diecie nie może zabraknąć ziół. Na libido najlepiej zadziałają takie, jak m.in.: czarny pieprz, bazylia, kurkuma, kolendra, kardamon, czy gorczyca. Równie ważnym elementem diety są zioła takie, jak: Żeń – szeń, Miłorząb japoński, pokrzywa, czy kozieradka i inne. Dodatkowo dobrą dietę warto wspomagać odpowiednią suplementacją, najlepiej z naturalnych składników.

Innym, równie ważnym jak wyżej wymienione, sposobem na podniesienie libido jest odpowiednia „gra wstępna”. Muzyka, olejek do masażu, świeca, jakieś kadzidełko, czy inny zapach, pomogą we właściwym nastrojeniu się na odpowiednią częstotliwość. Dużą rolę odgrywa także przygotowanie w myślach, nastawienie na przyjemność, a nie na szybie zaspokojenie.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.