Masaż prostaty

Prostata to gruczoł znajdujący się w miednicy małej pod pęcherzem moczowym. Masaż prostaty to zabieg manualny mogący przynieść szereg korzyści zdrowotnych. Można go wykonać samodzielnie na dwa sposoby.  Pierwszy z nich to masowanie prostaty przez krocze, jednak słabo oddziałuje na ten gruczoł,  działa on głównie jako pobudzenie sprawności seksualnej mężczyzny. Drugim z nich jest masaż wykonywany w celu osiągnięcia korzyści medycznych. To właśnie na nim skupimy się w tym artykule. Masaż ten wykonuje się poprzez odbyt. Należy w tym celu wsunąć palec wskazujący do środka naszego ciała. Wykonując ten zabieg przyczyniasz się do oczyszczenia przewodu prostaty z zalegającej wydzieliny stercza – płynu nasiennego. Wpływa też na układ moczowy.  Masaż wykonywany tą techniką nazywa się potocznie dojeniem prostaty.  technikę tę potocznie mówi się dojenie prostaty. 

Masaż prostaty – korzyści zdrowotne

Poznaj więc korzyści zdrowotne jakie może przynieść tobie regularne masowanie prostaty techniką medyczną. Jak wyżej zostało to wspomniane zabieg ten oczyszcza przewód z zalegającego płynu sterczowego. Co to oznacza dla ciebie? Odczujesz znacząco ulgę przy schorzeniach takich jak zapalenie prostaty. Masaż prostaty niesie za sobą zmniejszenie ciśnienia w środku gruczołu prostaty, pobudza przepływ krwi. Wszystko to sprawia, że twój organizm będzie lepiej przyswajał antybiotyk podczas leczenia. 

Masaż prostaty zalecany jest również mężczyznom, którzy cierpią na powiększenie gruczołu krokowego. ta dolegliwość znacząco utrudnia sprawne oddawanie moczu. Poprzez zmniejszenie obrzęku prostaty masaż powoduje mniejsze naciskanie cewki moczowej na gruczoł krokowy. Efektem jest łatwiejsze oddawanie moczu przez mężczyznę. 

Ważne jest podkreślenie, że Każdy zabieg masaż prostaty nie jest samodzielną metodą leczenia wyżej wymienionych schorzeń. Należy współpracować z lekarzem i przyjmować przepisane antybiotyki. Masaż uczyni farmakoterapię skuteczniejszą. 

Masaż prostaty – ryzyko skutków ubocznych

 Każdy zabieg ponosi za sobą pewne ryzyko skutków ubocznych. Decydując się na niego musimy je znać by odpowiedzialnie podjąć decyzję. Oto powikłania, które choć nie muszą ale mogą wystąpić. 

  • ból odbytnicy – dyskomfort bólowy może wystąpić jako skutek konieczności wprowadzenia palca do odbytu. Sam masaż prostaty nie jest przyczyną. 
  • krwawienie i podrażnienie – prostata jest gruczołem wrażliwym, za mocny masaż lub zbyt długie paznokcie lub brak zachowania higieny mogą spowodować jej podrażnienie i wystąpienie krwawień a nawet i infekcji stercza.
  • wysokie ryzyko pogorszenia stanu hemoroidów – nasilenie dolegliwości jest skutkiem źle przeprowadzonego masażu.
  • skutki uboczne po przebyciu ostrego zapalenia prostaty – istnieje realne ryzyko, ze w niektórych przypadkach masaż prostaty zaszkodzi zamiast pomóc. Podczas zabiegu może dojść do rozsiania bakterii po gruczole krokowym i rejonie cewki moczowej. To znacząco zaostrzy stan chorego oraz skomplikuje i wydłuży dalsze leczenie schorzenia.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.