Na czym polega aseksualizm i jak z nim żyć?

Aseksualizm to nic innego jak brak zainteresowania seksem. Osoby aseksualne mimo, iż tworząc związek partnerski potrzebują bliskości i więzi, to nie są zainteresowane uprawianiem seksu, ponieważ nie odczuwają takiej potrzeby. Należy również pamiętać, że to nie jest choroba, więc nie wymaga leczenia.

Czym tak na prawdę jest aseksualizm?

Osoby aseksualne przede wszystkim nie odczuwają pociągu seksualnego do żadnej płci. Dlatego każda próba interakcji seksualnej ze strony partnera odbierana jest jako obrzydliwa, okropna, czy w ogóle zbędna. Takie osoby mimo, iż zdolne są do kochania i tworzenia relacji z drugą osobą to po prostu nie czują satysfakcji i nie mają potrzeby odbywania stosunku seksualnego.

W dzisiejszych czasach aseksualizm coraz częściej uważany jest za czwartą orientację seksualną obok heteroseksualizmu, homoseksualizmu, czy biseksualizmu. Chociaż jednoznacznie nie da się zdefiniować wszystkich objawów aseksualizmu to do najczęstszych zalicza się właśnie brak pożądania seksualnego, brak zainteresowania aktywnością seksualną z tym że dla jednych osób będzie wiązało się to z całkowitym zanikiem jakichkolwiek potrzeb, w tym nawet przytulania i pocałunków, a dla drugich będzie to tylko brak zainteresowania stosunkiem płciowym. Osoby aseksualne mimo, iż nie uprawiają seksu to na swój sposób są bardzo szczęśliwe i zadowolone z takiego życia.

Aseksualizm, a sprawność seksualna

Mimo, że aseksualizm wiąże się z brakiem popędu seksualnego to wcale nie oznacza braku sprawności seksualnej. W większości przypadków osoby aseksualne są zdolne, aby odbyć stosunek płciowy, lecz nie jest on im potrzebny do szczęścia. Takie osoby bardzo często wchodzą w relację z osobami tej samej, lub odmiennej płci tworząc udaną relację opartą w dużym stopniu na wzajemnym wsparciu, zrozumieniu i platonicznej miłości.

Ponadto warto wiedzieć, że osoby aseksualne również mogą odczuwać podniecenie i bardzo często decydują się na uprawianie seksu, aby w ten sposób zaspokoić swojego partnera, czy partnerkę.

Jak osoby aseksualne odnajdują się w dzisiejszym świecie?

Chociaż seks już bardzo dawno przestał być tematem tabu i coraz częściej się o nim otwarcie mówi to jednak aseksualizm nie do końca jeszcze jest akceptowaną orientacją seksualną przez społeczeństwo. Nie mniej jednak osoba aseksualna ma całkowite prawo żyć i kochać po swojemu. Nikt nie ma prawa zmuszać takiej osoby do jakiejkolwiek czynności seksualnej, jeżeli ona sama nie będzie chciała rozpocząć współżycia.

Decydując się na związek z taką osobom musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż zaspokojenie seksualne czasami nie będzie możliwe i będzie nam musiała wystarczyć relacja oparta bardziej na przyjaźni. Dlatego osoby z dużym temperamentem seksualnym po prostu nie powinny wiązać się z osobami aseksualnymi, ponieważ będą się tylko męczyły w takim związku, który prędzej, czy później nie wytrzyma próby czasu i się rozpadnie, a my nie potrzebnie narazimy siebie i drugą osobę na cierpienie z powodu kłótni, czy ewentualnych zdrad.

 

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.