Najczęstsze problemy kobiet z seksem

 Nie ma wątpliwości, że seks jest znaczącą i istotną częścią naszego życia. Mówi się, że nawet kiedy związek jest ogólnie szczęśliwy i udany pod względem mentalnym, ale sfera łóżkowa mocno szwankuje, to prędzej, czy później taka para skazana jest niestety na rozstanie. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ nawet najbardziej kochający się ludzie nie mają szans stworzyć pełnego i satysfakcjonującego związku, jeśli już sama myśl o seksie wywołuje niepożądane emocje w którejś ze stron. Dlatego warto poświęcić czas i uwagę na to, by przyjrzeć się występującym problemom i stworzyć seks przyjemnym i zadowalającym aktem dla obojga partnerów. 

Zaburzenia seksualne

 Pojęcie zaburzeń seksualnych może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jednak w przypadku męskiej części populacji problem zazwyczaj tkwi w niemożności osiągnięcia wzwodu, co może mieć różne podłoża. Jednakże problem ten został już dawno rozwiązany przez koncerny farmaceutyczne, które od długiego już czasu oferują na to schorzenie odpowiednie tabletki. Jednak w przypadku kobiet sprawa wygląda trochę inaczej i znacznie trudniej rozwiązać ich problemy na tej płaszczyźnie.

Zaburzenia seksualne kobiet po pierwsze znacznie ciężej zdiagnozować. Mogą one mieć charakter urologiczny, ginekologiczny, naczyniowy, a w dużej mierze także psychologiczny. Kłopot może stanowić też brak odpowiedniej edukacji i wiedzy na ten temat, który z kolei może prowadzić do fałszywych przesłanek o niewystępowaniu takowych kobiecych problemów. Często taka osoba może też mieć opory, by powiedzieć o swoich trudnościach i danym zmartwieniu, ponieważ kobiety od zawsze spotykają się z różnego rodzaju niestosownymi opiniami i oczekiwaniami wobec nich w tej kwestii. 

Dlatego poniżej omawiamy najczęściej występujące zaburzenia, jakie dotykają kobiety na tle seksualnym.

Najczęstsze problemy kobiet z seksem

Ogólny brak ochoty na zbliżenie

 Podłoże tego problemu może mieć naprawdę wiele twarzy. Bardzo częstymi powodami w tym przypadku są stres oraz zmęczenie. Jeśli partnerka dużo pracuje, jest zabiegana i ma sporo na głowie może zwyczajnie nie mieć siły na seks. W tym momencie warto zadbać o to, by poczuła się zaopiekowana oraz nie odczuwała presji ze strony mężczyzny. Takie naciski prowadzą jedynie do nasilania się stresu. A bycie zmuszanym do takich rzeczy nie prowadzi do pozytywnych odczuć podczas stosunku. 

Może pomóc wyręczenie jej w choć drobnych obowiązkach, przygotowanie ciepłej kąpieli, czy miłej kolacji, tak by mogła zrelaksować się i zapomnieć o stresie. 

Kolejnym powodem może być rutyna w związku. Choć nie jest ona aż tak przeszkadzająca i tak istotna jak rutyna w łóżku. Jeśli każdy seks wygląda tak samo, jest monotonny i nudny, to ochota na niego z każdym kolejnym razem maleje. Nic tak nie ekscytuje jak niewiadoma, co się może wydarzyć. Dlatego warto pomyśleć w jaki sposób można seks ubarwić. Na rynku jest dostępnych wiele akcesoriów, które mogą wprowadzić inne, ciekawe doznania. Warto zajrzeć do podręczników na temat seksu, jak np. klasyczna Kamasutra i wykorzystać niestosowane dotychczas pozycje. Raz zaskoczona kobieta będzie ciekawa dalszych zabiegów i na pewno chętniej powędruje do sypialni.

Bardzo ważną kwestią jest po prostu bycie dobrym i zadbanym parterem. Jeśli mężczyzna przestaje spełniać pewne oczekiwania, zarówno w sferze fizycznej, jak i mentalnej, to może to stanowić problem. Gdy partnerka sygnalizuje pewne obiekcje, które wpływają na jej osąd i przede wszystkim komfort bycia w danym związku, to należy się nad tym pochylić. Kobieta może stracić pociąg do swojego mężczyzny, jeśli ten zaniedbuje się pod względem wyglądu. A sypianie z kimś, kto nam się zwyczajnie nie podoba nie jest przyjemne. Podobnie dzieje się w sferze intelektualnej i emocjonalnej. Chyba każdy pragnie tworzyć związek z kimś ciekawym, pragmatycznym i posiadającym cele i zwyczajne chęci do życia.

Ból podczas stosunku 

Ból odczuwany podczas seksu jest bardzo zniechęcającym doznaniem. Każdy najmniejszy ruch może powodować dolegliwości, które często nie kończą się wraz z zakończeniem stosunku, a mogą utrzymywać się jeszcze długo po nim. Taki ból może powodować suchość pochwy. Ta z kolei może być następstwem wyżej wymienionych problemów. Ale niekoniecznie zawsze tak jest. Często w tym przypadku zawodzi po prostu fizjologia. Wtedy warto sięgnąć po odpowiednie lubrykanty, które dostatecznie nawilżą miejsca intymne i zniwelują nieprzyjemne tarcie. Ponadto potęgują przyjemne doznania. Innymi przyczynami mogą być dolegliwości urologiczne, jak np. zapalenie pęcherza, czy cewki moczowej lub inne gorsze przypadki. Wtedy koniecznie trzeba udać się do lekarza, ponieważ tego typu problemów zazwyczaj nie da się rozwiązać samemu. 

Brak orgazmów

 Brak orgazmów dotyczy wielu kobiet, które na szczęście coraz więcej o tym mówią i szukają pomocy. Seks dla kobiet jest tak samo ważny, jak dla mężczyzn i pragną one czerpać z niego jak najwięcej. Dlatego nieosiąganie orgazmów może być dla nich bardzo zniechęcające. Z racji tego, że mężczyźni szczytują szybciej można zainwestować w prezerwatywy opóźniający ten proces i pobudzające odczucia płci przeciwnej, a także w większym stopniu zająć się samą partnerką i zadbać o jej przyjemność. 

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek trudności w sferze seksualnej warto najpierw skupić się na kwestiach emocjonalnych i psychicznych. One w dużej mierze mają wpływ na zaburzenia dotyczące seksu. Istotna jest rozmowa o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a także wspólne próby rozwiązywania problemów. Jeśli utrudnienia nadal będą się utrzymywać, opłaca się rozważyć wizytę u specjalisty.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.