Od czego zależy wielkość penisa?

Nie od dziś wiadomo, że rozmiar penisa ma dla mężczyzn duże znaczenie. Panowie, którzy mogą poszczycić się dużym przyrodzeniem są dumni i wydaje im się, że duży penis stanowi sukces nie tylko w łóżku, ale również w sferze życiowej. Ale czy tak jest na prawdę? Od czego zależy wielkość penisa i czy ma to związek ze wzrostem czy wielkością stopy?

Geny warunkują wielkość

Wszystkie historie o tym, że wysoki mężczyzna lub taki, który posiada duże stopy ma też pokaźnych rozmiarów penisa można włożyć między bajki. Również mężczyźni, którzy swoje atrybuty przypisują własnej męskości nie mają racji. Od czego więc zależy wielkość członka? Dla wielu będzie to pewnie zaskoczenie, ale rozmiar członka zostaje zapisany już na etapie życia płodowego w genach. I tu kolejna niespodzianka, bo zostaje uwarunkowany nie tylko genami przekazanymi od ojca, ale także ilością testosteronu jaki zostaje wydzielony przez organizm matki.

Oczywiście geny warunkują wielkość, ale wraz ze wzrostem chłopca proporcje, które zostały zapisane w genach mogą mu sprzyjać lub nie. Na wielkość członka oprócz genów wpływają również czynniki zewnętrzne m.in. stres, moment inicjacji seksualnej, a także temperatura otoczenia. W przypadku inicjacji seksualnej rozmiar penisa powiększa się jest to spowodowane napływem krwi do ciał jamistych znajdujących się w penisie. Członek staje się wtedy nie tylko duży, ale też twardy. Jest jeszcze jeden czynnik, który warunkuje wielkość penisa jest to aktywność seksualna. Jeśli mężczyzna staje się mało aktywny seksualne Jego penis zmniejsza się. Dlatego jeśli chcesz zadbać o swojego członka zaleca się aktywność seksualną, która oprócz dobrej kondycji członka wpływa korzystnie na samopoczucie i ogólny dobrostan całego organizmu.

Rozmiar penisa

Większość mężczyzn mieści się w normach i nie ma powodów do kompleksów jeśli chodzi o rozmiar swojego członka. Według badań przeprowadzonych na całym świecie u 95% mężczyzn penis mieści się w granicach normy. 5% Panów to odchylenia w dwóch kierunkach z bardzo małym członkiem lub tacy z dużym penisem i tu warto zwrócić uwagę, że duży penis nie zawsze jest oznaką sukcesu i zadowolenia. Badani z powodu zbyt dużego przyrodzenia często uskarżali się na brak pożycia seksualnego z powodu wielkości penisa. Średnia głębokość kobiecej pochwy wynosi około 7- 11 cm, a penis, który mieści się w przyjętych normach w chwili zwodu osiąga około 12,5-16,5 cm. Jak widać po liczbach to wystarczający rozmiar, by stosunek seksualny był satysfakcjonujący. Dlatego też kobiety wbrew męskiemu przekonaniu nie lubią mężczyzn o zbyt dużych penisach, bo seks nie sprawia im wtedy przyjemności, a wręcz może powodować niemiłe doznania.

Zadbaj o penisa

W dzisiejszym zabieganym świecie mężczyźni często są zmęczeni, zestresowani i zabiegani. Coraz młodsi mężczyźni zaczynają dostrzegać u siebie problemy z erekcją i wzwodem. Takie zaburzenia mogą powodować problemy zdrowotne i uniemożliwiać odbywanie stosunków seksualnych. W takim przypadku nie warto zostawiać tego problemu i udać się jak najszybciej do lekarza. Mimo, że dla niektórych może być to krępująca wizyta to nie warto odkładać jej w czasie. Najlepiej wybrać na taką wizytę specjalistę seksuologa, urologa lub androloga, który będzie w stanie odnaleźć przyczynę problemu i pomoże skutecznie rozwiązać problem z erekcją. Statystyki są coraz bardziej przerażające kiedyś problemy z erekcją dotyczyły głównie starszych mężczyzn, dzisiaj zmagają się z problemem Panowie nawet w wieku 30 lat.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.