Prawidłowy kąt wzwodu

Każdy mężczyzna dużą wagę przywiązuje do swojego penisa, niektórzy mogą się zastanawiać czy ich kąt wzwodu przy erekcji jest prawidłowy. W poniższym artykule poruszymy właśnie ten temat.

Czy istnieją normy kąta wzwodu?

Wielu Panów zastanawia się jak powinna wyglądać prawidłowa erekcja, czy „wyprostowanie” penisa podczas doznawania podniecenia jest w normie. Każdy człowiek jest inny więc i kąt wzwodu może wyglądać różnie u różnych osobników płci męskiej. Istnieje jednak coś takiego jak pomiar kąta wzwodu. Wykonuje się go w pozycji stojącej. Wyróżnia się trzy kąty wzwodu:

  • kąt 0 stopni
  • kąt 90 stopni
  • kąt 180 stopni

Przy kącie 0 stopni penis skierowany jest bezpośrednio ku górze. Pod kątem 90 stopni skierowany jest w przód, a przy kącie 180 stopni członek skierowany jest w dół.

Prawidłowy kąt wzwodu

Prawidłowy kąt wzwodu określa się w przedziale od 30 do 120 stopni. Kąt jest mierzony w pozycji stojącej. Większość mężczyzn, bo aż 90% mieści się w normie. Dzięki takiemu kątowi stosunek seksualny jest przyjemnością i nie powoduje dyskomfortu. Penis w stanie erekcji zwykle jest ukierunkowany ku górze lub poziomo więc według powyższych danych jest to odpowiedni kąt wzwodu. Zdarzają się i to nie rzadko, że członek skierowany jest ku dołowi i nadal według kąta wzwodu nie jest to nieprawidłowością. Najczęściej występujący kąt wzwodu mieści się w granicach 30 – 85 stopni.

Przyczyny nieprawidłowego kąta wzwodu

Odchylenia od normy zdarzają się dość rzadko. Występują u około 10 % mężczyzn, kąt wzwodu odbiega wtedy na tyle od normy, że może powodować poczucie bólu podczas stosunku, problem ze zbliżeniem i ogólnie obniżenie samopoczucia u mężczyzny wynikające z powyższych problemów. Większość odchyleń nie jest spowodowana konkretnym schorzeniem. Wiele czynników może wpłynąć na nieprawidłowy kąt wzwodu. Wyróżnia się czynniki o charakterze wrodzonym lub nabytym. Jednym z czynników nabytych, które przyczyniają się do nieprawidłowego kąta są urazy i zabiegi, a także choroba Peyroniego. W przypadku czynników wrodzonych nieprawidłowy kąt wzwodu wynika z wad wrodzonych męskich narządów płciowych. Przyjmuje się, że kąt mniejszy niż 20 stopni i większy niż 140 stopni może prowadzić do trudności podczas seksu.

Czynniki wpływające na kąt erekcji:

Do głównych czynników wpływający na kąt erekcji zalicza się:

  • rozmiar
  • sztywność
  • sztywność skóry moszny
  • więzadła prącia

W przypadku rozmiaru to penis ma wpływ na to jak wyprostowana będzie erekcja. Im większy członek tym grawitacja mocniej ciągnie go w dół. Dlatego występuje zależność im mniejszy penis tym erekcja jest bardziej pionowa. Sztywność zapewnia trwałą erekcję o odpowiednim kącie. W przypadku zaburzeń na tym tle gdy mężczyzna odczuwa, że jego erekcja staje się słabsza lub niepełna warto skonsultować się z lekarzem, który przepisze odpowiednie leki na erekcję, dzięki którym erekcja wróci na odpowiednie tory. Sztywność skóry moszny może powodować napięcie skóry na tle silne, że penis jest ciągnięty w dół podczas erekcji. Z tą przypadłością można walczyć i w ciężkich przypadkach można pozbyć się problemu operacyjnie. Więzadła prącia ich zadaniem jest wspieranie członka w stanie wzwodu. Dzięki nim penis jest stabilny i wyprostowany w stanie erekcji. W zależności od więzadeł i ich sztywności oraz mocy kąt erekcji jest różny. Sztywność wiązadeł jest największa u młodych mężczyzn, wraz z wiekiem się zmniejsza.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.