Przyczyny problemów z erekcją w zależności od wieku

Doświadczyłeś w swoim życiu problemu ze wzwodem? Masz nową partnerkę i czujesz wielki wstyd, że nie jesteś w stanie sprostać jej oczekiwaniom?

Przychodzimy z pomocą, aby uświadomić Ci, że jest to zupełnie przeciętny kłopot i może on dotyczyć zarówno 20-latka, jak i 60-latka. Badania pokazują, że problemy z erekcją pojawiają się co pięć stosunków płciowych. Zaburzenia erekcji to niezdolność do osiągnięcia pełnej erekcji lub utrzymania jej wystarczająco długo, aby odbyć stosunek seksualny. Jednocześnie lekarze uważają, że miękki penis zawsze chce powiedzieć coś ważnego swojemu właścicielowi, ponieważ nic się nie dzieje bez powodu.

Najczęstszą przyczyną problemów z erekcją u 20-letnich mężczyzn jest stres. Kiedy uprawiają oni seks po raz pierwszy lub uprawiają seks z nową partnerką, napięcie i niepokój mogą być tak intensywne, że tracą erekcję. Problemy mogą też wynikać z palenia tytoniu (opakowanie dziennie może powodować problemy z erekcją u 85% mężczyzn), picie alkoholu, przyjmowanie sterydów czy leków anabolicznych. Innym powodem może okazać się przyzwyczajenie do pewnego bodźca, który pojawiał się w momencie masturbacji, bądź może być to uzależnienie od pornografii. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie ilości wypalanych papierosów, zmniejszenie ilości spożywanych piw, a przede wszystkim skupienie się na własnej blokadzie psychicznej i odbywanie stosunków bez narzucanego tempa oraz presji.

Przechodząc do mężczyzn w przedziale 30-40 lat, do głównych przyczyn może należeć zmęczenie fizyczne oraz psychiczne, a także nadmiar sytuacji stresowych. Bardzo często wpływa również nadwaga, która potrafi odbić się na pożyciu seksualnym. Rozwiązaniem takiej sytuacji powinien być odpoczynek, spokój i czas. Mężczyzna nie powinien być zmuszany do seksu, ale robić to dla przyjemności, zarówno swojej, jak i partnerki. Równowaga ta powinna być zachowana, gdyż przesadne skupianie się na przyjemności partnerki może odbić się na własnej aktywności seksualnej.

Tymczasem u mężczyzn powyżej 50 roku życia znacznie spada poziom wydzielanego testosteronu i w związku z tym obniża się natężenie pragnienia seksualnego. Osobom w tym wieku doskwierają również liczne schorzenia, które osłabiają zakres libida. Są to min. takie choroby jak choroby prostaty, cukrzyca, choroby nerek, stwardnienie rozsiane, choroby kręgosłupa itd., w związku z czym mężczyźni muszą systematycznie przyjmować leki. W takim przypadku warto udać się z tym problemem do lekarza- urologa, internisty, seksuologa, endokrynologa lub po prostu do lekarza pierwszego kontaktu. Poprzez przeprowadzenie badań możliwe będzie stwierdzenie konkretnego powodu. Jeśli powodem będą zażywane leki, możliwa będzie ich zmiana, aby sytuacja mogła się poprawić.

Problem z erekcją to dość powszechna przeszkoda, której nie należy się wstydzić. W przypadku mężczyzn konieczne jest także przeprowadzanie co miesięcznego samobadania jąder dla własnego zdrowia i spokoju. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ im wcześniej wykryty powód zaistniałego problemu, tym więcej przyjemności z kolejnych stosunków seksualnych.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.