Czy masturbacja pogarsza trądzik?

Wokół masturbacji istnieje sporo kontrowersji. Niektórzy uważają, że pozytywnie wpływa na zdrowie skóry, inni z kolei sądzą wręcz przeciwnie. Jak jest naprawdę?

Masz problem z trądzikiem? Znajdź sobie dziewczynę

Wielu młodych mężczyzn słyszało to stwierdzenie. Ponoć seks ma zbawienny wpływ na cerę, więc powinien też pomóc w pozbyciu się trądziku. Jednak co ten chłopak ma zrobić, jeśli nie ma dziewczyny? Jeden ze sposobów został nawet zasugerowany w jednym z polskim filmów komediowych. Któż nie pamięta sceny z filmu „Chłopaki nie płaczą”, jak jeden z bohaterów wynajmuje kobietę do towarzystwa w celu zastosowania „kuracji” na trądzik? Nie jest to rozwiązanie godne naśladowania, ale cóż ma począć młody człowiek, gdy seks nie wchodzi w rachubę?

Masturbacja jako zamiennik seksu

Jeszcze do niedawna wierzono, że seks pomaga na trądzik. Zatem masturbacja również powinna być skuteczna w pozbyciu się jego raz na zawsze. To skąd ten pomysł, że jednak może ona pogarszać stan naszej cery? Nie ma żadnych dowodów na to, że masturbacja albo seks pogarszają trądzik czy też go zwalczają. Pewnie koledzy sądzą, że takie metody pomagają. Natomiast rodzice, dziadkowie czy ksiądz raczej mają odmienne zdanie. I całkiem możliwe, że to właśnie te osoby stoją za teorią negatywnego wpływu masturbacji, aby odwieść młodego człowieka od samogwałtu.

Jak jest naprawdę?

Istnieje stwierdzenie, że masturbacja bezpośrednio nie pogarsza trądziku, ale jednak może pośrednio przyczynić się do zaostrzenia zmian skórnych. Dzieje się tak dlatego, że młody mężczyzna rozładowuje swoje napięcie seksualne poprzez masturbację. Na skutek tego, jego aktywność fizyczna będzie niższa, gdyż nie będzie on już potrzebował się tak bardzo „rozładować” w sporcie jak jego rówieśnicy, którzy się nie masturbują. Mniejsza aktywność fizyczna jest czynnikiem nasilającym zmiany trądzikowe. Czyli to nie masturbacja pogarsza trądzik, ale brak aktywności fizycznej, spowodowany zmniejszoną potrzebą rozładowania napięcia seksualnego. Więc, zamiast zaszywać się gdzieś w kącie z laptopem czy czasopismem, żeby sobie ulżyć, lepiej wyjść na zewnątrz i pograć w piłkę z kolegami. Nigdy nie wiadomo kiedy jakaś dziewczyna z podwórka zainteresuje się chłopakiem grającym w piłkę i wtedy laptop pójdzie w odstawkę.

Jeżeli zabraknie mu odwagi do zagadania do dziewczyny, zawsze może umacniać swoją pewność siebie, rozmawiając z naszymi dziewczynami, które pracują w sex telefon.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.