Jaki lubrykant wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrany lubrykant potrafi znacząco wpłynąć na poprawę naszego życia seksualnego. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów z przeznaczeniem nawilżania stref intymnych, nic wiec dziwnego, że często stojąc przed półką z lubrykantami zachodzimy w głowę, który z nich będzie dla nas najlepszy. Wybór nie jest łatwy, biorąc pod uwagę fakt, że poszczególne rodzaje dostępnych lubrykantów pełnią różne funkcje. W tym artykule postaramy się pomóc Wam podjąć najlepszą decyzję i ułatwić często niełatwy wybór tego bardzo popularnego produktu.

W jakim celu stosuje się lubrykant?

Zdecydowana większość użytkowników kojarzy lubrykant jako wspomagacz stosowany podczas seksu analnego. Niewątpliwie dobrze dobrany produkt znacznie ułatwia ten rodzaj seksu, ale sprawdzi się świetnie również przy innego rodzaju pieszczotach. Lubrykant jest preparatem, który odpowiada za odpowiednie nawilżenie miejsc intymnych. Sprawia, że podczas stosunku waginalnego poślizg jest większy a co za tym idzie, doznania z seksu są znacznie przyjemniejsze dla obojga partnerów. Fizjologia kobiety powoduje, że nie zawsze poziom nawilżenia pochwy jest optymalny i czasami pojawia się konieczność zastosowania lubrykantu, aby uniknąć uciążliwych otarć a tym samym zwiększyć przyjemność intymnych zbliżeń.

Rodzaje lubrykantów

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele lubrykantów, a wybór powinien być uzależniony od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Najczęściej spotykanymi produktami, są lubrykanty na bazie wody. Tego rodzaju wspomagacze cechują się prostymi składami i nadają się do skóry wrażliwej przez to, że łatwo zmywają się z powierzchni ciała nie powodując dodatkowych podrażnień. Niestety ich największą wadą jest to, że dosyć szybko wysychają jednocześnie powodując uczucie lepkości. Zwykle podczas stosunku pojawia się potrzeba abo ponowić aplikację produktu aby dalej spełniał swoją rolę.

Kolejny rodzaj lubrykantów, to lubrykanty silikonowe, których skład jest już bardziej zaawansowany niż w przypadku lubrykantów na bazie wody. Lubrykanty silikonowe świetnie sprawdzą się podczas seksu analnego, ponieważ nie wysychają szybko i pozwalają na znacznie dłuższą zabawę, bez konieczności dokładania produktu. Podczas klasycznego stosunku lub pieszczot również spełnią swoją rolę. Ich wadą jest to, że ciężko się zmywają, co może powodować infekcje intymne.

Lubrykanty hybrydowe są połączeniem dwóch powyższych kategorii, ponieważ skupiają w sobie największe zalety obu produktów. Podobnie jak lubrykanty na bazie silikonu nie wysychają szybko, a jednocześnie są łatwe do zmycia z powierzchni ciała jak w przypadku lubrykantów na bazie wody, co ogranicza ryzyko infekcji.

Dodatkowe korzyści ze stosowania lubrykantów

Dla tych, którzy lubią zwiększać doznania podczas seksu, na rynku znajduje się wiele ciekawych produktów. Możemy znaleźć lubrykanty które poza funkcją nawilżenia oferują także dodatkowe funkcje jak np. odczucie delikatnego rozgrzewania lub chłodu. Z myślą o seksie oralnym, powstały także lubrykanty jadalne, które są dostępne w bardzo wielu smakach.

Dodaj komentarz

Czy jesteś pełnoletni?

Nasz sex telefon to usługa wyłącznie dla osób pełnoletnich.